Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Zarządzenie i regulamin

 

 

 

Załącznik nr 1 do

Zarządzenia Nr 9/2021

Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zdunach
z dnia 21.12.2021r.

 

 

 

 

RPLD.09.02.01-10-B005/21 Projekt „Łowickie Centrum Usług Środowiskowych” realizowany w okresie 01.11.2021-30.06.2023r. w ramach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, w ramach Osi Priorytetowej 09-IX Włączenie Społeczne, 02-1X 2 „Usługi na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym", Poddziałania 01-IX.2.1 „Usługi społeczne i zdrowotne”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

 

 

REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE
„ŁOWICKIE CENTRUM USŁUG ŚRODOWISKOWYCH”

W RAMACH ZADANIA 9 – ROZWÓJ SĄSIEDZKICH USŁUG OPIEKUŃCZYCH

 

POWIAT ŁOWICKI/POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W ŁOWICZU W PARTNERSTWIE Z GMINĄ ZDUNY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

§1

Informacje Ogólne

  1. Regulamin określa zasady rekrutacji uczestnictwa w projekcie „Łowickie Centrum Usług Środowiskowych” oraz prawa i obowiązki Uczestników Projektu.
  2. Beneficjentem projektu jest Powiat Łowicki.
  3. Projekt „Łowickie Centrum Usług Środowiskowych” realizowany jest przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łowiczu w partnerstwie z Gminą Zduny –  99-440 Zduny, Zduny 1 C, tel. 46/838 75 94, 601 076 444.
  4. Biuro Projektu znajduje się w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej
    w Zdunach, Zduny 1 C, 99-440 Zduny - pokój nr 10. Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00
  5. Okres realizacji Projektu: 01.01.2022r. - 30.06.2023r. na podstawie umowy
    o partnerstwie na rzecz realizacji Projektu Łowickie Centrum Usług Środowiskowych współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, zwany dalej „umową”, zawartą na podstawie art. 33 ust. 1 i 5 ustawy z dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020 zawartej pomiędzy Powiatem Łowickim  - partnerem wiodącym
    a Gminą Zduny – partnerem nr 1.
  6. Celem projektu jest zwiększenie dostępności do usług społecznych świadczonych
    w środowisku lokalnym i rodzinnym w powiecie łowickim.
  7. Cel ten będzie realizowany poprzez działania określone w Zadani 9 – rozwój sąsiedzkich Usług Opiekuńczych.

 

§2

Definicje

Ilekroć w regulaminie jest mowa o:

  1. Beneficjencie - należy przez to rozumieć Powiat Łowicki.
  2. Realizatorze Projektu - należy przez to rozumieć Gminę Zduny/Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zdunach.
  3. Instytucji Pośredniczącej - należy prze to rozumieć Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi.
  4. Projekcie - należy przez to rozumieć Projekt „Łowickie Centrum Usług Środowiskowych” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego (Regionalny Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 09-IX Włączenie społeczne. Działanie 02-IX.2 Usługi na rzecz osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, Poddziałanie 01-IX.2.1 Usługi społeczne i zdrowotne.
  5. Uczestniku - należy przez to rozumieć osobę zakwalifikowaną do udziału w projekcie.
  6. Osobie lub rodzinie zagrożonej ubóstwem lub wykluczeniem społecznym – należy przez to rozumieć:
  1. osoby lub rodziny korzystające ze świadczeń z pomocy społecznej zgodnie z ustawą
    z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej lub kwalifikujące się do objęcia wsparciem pomocy społecznej, tj. spełniające, co najmniej jedną z przesłanek określonych w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej;
  2. osoby, o których mowa w art. 1 ust. 2 ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o zatrudnieniu socjalnym;
  3. osoby przebywające w pieczy zastępczej lub opuszczające pieczę zastępczą oraz rodziny przeżywające trudności w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych,
    o których mowa w ustawie z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej;
  4. osoby nieletnie, wobec których zastosowano środki zapobiegania i zwalczania demoralizacji i przestępczości zgodnie z ustawą z dnia 26 października 1982 r.
    o postępowaniu w sprawach nieletnich;
  5. osoby przebywające w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych i młodzieżowych ośrodkach socjoterapii, o których mowa w ustawie z dnia 7 września 1991 r.
    o systemie oświaty;
  6. osoby z niepełnosprawnością - osoby z niepełnosprawnością w rozumieniu ustawy
    z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, a także osoby z zaburzeniami psychicznymi, w rozumieniu ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego lub uczniowie/dzieci
    z niepełnosprawnościami w wieku przedszkolnym posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane ze względu na dany rodzaj niepełnosprawności oraz dzieci i młodzież posiadające orzeczenia o potrzebie zajęć rewalidacyjno-wychowawczych wydawane ze względu na niepełnosprawność intelektualną w stopniu głębokim. Orzeczenia są wydawane przez zespół orzekający działający w publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym poradni specjalistycznej;
  7. członkowie gospodarstw domowych sprawujący opiekę nad osobą
    z niepełnosprawnością, o ile, co najmniej jeden z nich nie pracuje ze względu na konieczność sprawowania opieki nad osobą z niepełnosprawnością;
  8. osoby niesamodzielne (osoby, które ze względu na niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania, co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego);
  9. osoby bezdomne lub dotknięte wykluczeniem z dostępu do mieszkań w rozumieniu Wytycznych w zakresie monitorowania postępu rzeczowego realizacji programów operacyjnych na lata 2014-2020;
  10. osoby korzystające z PO PŻ.
  1. Otoczeniu osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym- należy przez to rozumieć - osoby spokrewnione lub niespokrewnione z osobami zagrożonymi ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, wspólnie zamieszkujące i gospodarujące,
    a także inne osoby z najbliższego środowiska osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. Za otoczenie osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym można uznać wszystkie osoby, których udział w projekcie jest niezbędny dla skutecznego wsparcia osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym.
  2. Dokumentach rekrutacyjnych - należy przez to rozumieć komplet dokumentów, które należy złożyć w Biurze Projektu w wyznaczonych terminach rekrutacji.
  3. Dniu rozpoczęcia udziału w Projekcie - należy przez to rozumieć dzień przystąpienia do pierwszej formy wsparcia lub dzień podpisania umowy w ramach projektu.
  4. EFS - należy przez to rozumieć Europejski Fundusz Społeczny.
  5. UE - należy przez to rozumieć Unię Europejską.
  6. RPO WŁ - Regionalny Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata
    2014-2020.
  7. PO PŻ - Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa.

§3

Warunki i zasady uczestnictwa w Projekcie

Projekt skierowany jest do osób niesamodzielnych, potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, będących mieszkańcami Gminy Zduny, osób z otoczenia osób niesamodzielnych/ opiekunów faktycznych będących mieszkańcami Gminy Zduny a także ich rodziny. 

Kryteria formalne, warunkujące udział w projekcie osób niesamodzielnych:

  1. Miejsce zamieszkania na terenie Gminy Zduny.
  2. Status osoby niesamodzielnej ze względu na stan zdrowia potwierdzony na podstawie przedstawionego dokumentu:
    1. decyzja o niezdolności do samodzielnej egzystencji np. ZUS, KRUS;
    2. skala Barthel (dostarczona przez kandydata, przeprowadzona przez diagnostę
      w przychodni POZ). Z każdego wywiadu powstanie opinia na temat kandydata/ kandydatki:

od 0 do 20 pkt- całkowita niesamodzielność,

od 21 do 85 pkt - kandydat może funkcjonować samodzielnie w określonym stopniu,

od 86 do 100 pkt - kandydat funkcjonuje samodzielnie ewentualnie z niewielką pomocą z zewnątrz;

  1. orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, z którego wynika konieczność stałej lub długotrwałej opieki lub pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji.

Kandydaci spełniający wymogi formalne, określone w ust. 1 podlegają ocenie merytorycznej według następujących kryteriów punktujących:

  1. Osoby niesamodzielne, których dochód nie przekracza 150% właściwego kryterium dochodowego, o którym mowa w ustawie z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej
    - 8 pkt.
  2. Osoby z niepełnosprawnością sprzężoną, osoby z zaburzeniami psychicznymi, w tym osoby z niepełnosprawnością intelektualną i osoby z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi - 4 pkt.

W przypadku spełniania więcej niż jednego ze wskazanych wyżej kryteriów, punktacja podlega sumowaniu.

Spośród osób, które uzyskają największą liczbę punktów sporządzona zostanie lista podstawowa. Do udziału w projekcie kwalifikowane będą kolejno osoby z listy. W przypadku wyczerpania miejsc, osoby zakwalifikowane do udziału w projekcie będą wpisywane na listę rezerwową. W razie rezygnacji Uczestnika/Uczestniczki projektu, bądź też skreślenia z listy podstawowej Uczestnika/Uczestniczki projektu, kwalifikowane będą osoby z listy rezerwowej.

  1. Udział w Projekcie jest bezpłatny.
  2. Uczestnicy projektu deklarują współpracę z personelem projektu (pracownik socjalny, koordynator) mającą za zadanie osiągnięcie założonych w Projekcie celów.
  3. Uczestnicy projektu zobowiązują się do udziału we wszystkich formach wsparcia niezbędnych do osiągnięcia celów Projektu.
  4. Wobec Uczestników Projektu w ramach Zadania 9 będą świadczone Sąsiedzkie Usługi Opiekuńcze .
  5. Dzięki Sąsiedzkim Usługom Opiekuńczym osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu mogą korzystać z pomocy świadczonej przez osoby blisko zamieszkujące.
  6. Usługi sąsiedzkie obejmują wsparcie i pomoc w podstawowych, codziennych czynnościach domowych i życiowych, w szczególności:
  1. pomoc w dokonywaniu zakupów podstawowych artykułów,
  2. pomoc w przygotowaniu i podawaniu posiłków,
  3. pomoc w wykonywaniu prac porządkowych w gospodarstwie domowym,
  4. pomoc w praniu odzieży i bielizny,
  5. pomoc w uiszczaniu opłat, w dotarciu do lekarzy, placówek i urzędów, w tym kontaktowanie się w sprawach urzędowych w imieniu osoby objętej usługą, towarzyszenie w spacerach,
  6. informowanie rodziny lub właściwych służb o pogorszeniu stanu zdrowia lub sytuacjach kryzysowych,
  7. odwiedziny w szpitalu.
  1. Jeden opiekun obejmuje wsparciem jedną osobę niesamodzielną. Opiekun będzie wykonywał 40 godzin wsparcia w miesiącu, ale faktyczna ilość zostanie ustalona przez pracownika socjalnego w wyniku analizy indywidualnego przypadku.
  2. Usługi sąsiedzkie są świadczone z częstotliwością uzależnioną od potrzeb osoby będącej odbiorcą usługi. W nagłych przypadkach usługi mogą być świadczone w nocy (np. nagłe zachorowanie lub złe samopoczucie).
  3. Uczestnicy Projektu nie mogą korzystać z tego samego typu wsparcia w innych działaniach i Priorytetach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 okresie realizacji Projektu.
  4. Za dzień rozpoczęcia udziału w Projekcie przyjmuje się datę przystąpienia Uczestnika
    do pierwszej formy wsparcia lub dzień podpisania umowy w ramach Projektu.
  5. Zakończenie udziału w Projekcie oznacza: zakończenie przez daną osobę/rodzinę udziału w formach wsparcia dla niej przewidzianych.
  6. Przypadki inne niż określone w § 3 ust. 11 niniejszego Regulaminu są równoznaczne
    z przerwaniem udziału w Projekcie.
  7. Zasady rezygnacji lub wykluczenia z uczestnictwa w Projekcie reguluje § 6 niniejszego Regulaminu.

§4

Zasady rekrutacji i kwalifikacji Uczestników

  1. W celu wyboru Uczestników Projektu powołana zostanie Komisja Rekrutacyjna, w skład której wejdą: koordynator projektu, pracownik socjalny.
  2. Rekrutacja odbywać się będzie według zasady bezstronności, przejrzystości oraz w oparciu o zasady: równości szans kobiet i mężczyzn oraz dostępności dla osób
    z niepełnosprawnościami, zgodnie z diagnozą grupy docelowej zawartą we wniosku
    o dofinansowanie Projektu.
  3. Za poprawność naboru Uczestników do projektu, przestrzeganie zasad równości szans
    i niedyskryminacji, a także równości szans kobiet i mężczyzn, zgodnie z Wytycznymi
    w zakresie realizacji zasady równości szans i niedyskryminacji, odpowiedzialny jest koordynator Projektu.
  4. Nadzór nad przebiegiem rekrutacji obejmuje Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zdunach.
  5. Uczestnicy zostaną zobowiązani do przekazania informacji dotyczących ich sytuacji po zakończeniu udziału w projekcie (do 4 tygodni) poprzez złożenie stosownego oświadczenia.
  6. Uczestnicy mogą korzystać z wielu form wsparcia, w zależności od potrzeb.
  7. Dokumenty rekrutacyjne, jak również niniejszy Regulamin są dostępne w wersji papierowej w Biurze projektu. Ponadto ww. dokumenty udostępnione są w wersji elektronicznej do pobrania ze strony internetowej każdego z partnerów.
  8. Organizator zastrzega, iż wypełnienie dokumentów rekrutacyjnych nie jest jednoznaczne z zakwalifikowaniem do udziału w Projekcie.
  9. Złożone dokumenty nie podlegają zwrotowi i stanowią dokumentację projektową.
  10. Rekrutacja będzie prowadzona w sposób otwarty, zgodnie z zasadą bezstronności, równości szans, w tym płci, jawności i przejrzystości.
  11. Informacje o możliwości wzięcia udziału w Projekcie, a także miejscu pobierania
    i składania dokumentacji rekrutacyjnej zamieszczone są na stronie internetowej każdego
    z partnerów.
  12. Rekrutacja prowadzona będzie w terminie od 22.12.2021r. do wyczerpania miejsc na liście podstawowej.
  13. Proces rekrutacji prowadzony jest przez Organizatora na podstawie dokumentów rekrutacyjnych i składa się z następujących dwóch etapów:

A) Etap I – weryfikacja formalna dokumentów rekrutacyjnych przez Organizatora,

B) Etap II – weryfikacja merytoryczna dokumentów rekrutacyjnych przez Komisję         

                    kwalifikacyjną.

  1. Decyzja o wpisaniu kandydata na listę podstawową lub listę rezerwową podejmowana jest przez Komisję kwalifikacyjną na podstawie danych zawartych w dokumentach rekrutacyjnych.
  2. Kandydatom nie przysługuje prawo do odwołania się od wyników rekrutacji.
  3. Organizator sporządzi protokoły z przebiegu procesu rekrutacji.
  4. Kandydaci, którzy zostali zakwalifikowani do udziału w Projekcie zostaną powiadomieni o wyniku rekrutacji.
  5. Kandydat zakwalifikowany do udziału w projekcie i wpisany na listę podstawową staje się Uczestnikiem Projektu w momencie podpisania Formularza i oświadczenia uczestnika projektu oraz Oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.
  6. W przypadku niezłożenia wymaganych w procesie rekrutacji dokumentów, kandydat zostaje skreślony z listy podstawowej, a jego miejsce zajmuje kolejny kandydat z listy rezerwowej.

§5

Uprawnienia i obowiązki Uczestników Projektu

  1. Każdy Uczestnik Projektu ma prawo do:
  1. nieodpłatnego udziału w Projekcie, w zaplanowanych dla poszczególnych grup uczestników formach wsparcia, o których mowa § 1 niniejszego Regulaminu;
  2. otrzymania szerokiej i wyczerpującej wiedzy dotyczącej Projektu;
  3. zgłaszania uwag i oceny realizowanych form wsparcia;
  4. korzystania z materiałów szkoleniowych i piśmienniczych, jeśli zostały przewidziane

dla danej formy wsparcia;

  1. poczęstunku w trakcie zajęć warsztatowych/szkoleniowych w trakcie przerwy, jeśli

został przewidziany w danej formie wsparcia;

  1. rezygnacji z udziału w Projekcie z ważnych powodów osobistych lub zawodowych,

niemożliwych do przewidzenia w chwili przystąpienia do Projektu, potwierdzonych okolicznościami uzasadniającymi niemożność udziału w Projekcie.

  1. Uczestnik Projektu zobowiązany jest do:
  1. udostępnienia danych osobowych oraz informacji niezbędnych do pełnej realizacji
  2.  
  3. zachowania poufności i ochrony danych osobowych innych Uczestników Projektu;
  4. systematycznego i aktywnego uczestnictwa we wszystkich formach wsparcia
    do których został zakwalifikowany;
  5. niezwłocznego informowania koordynatora projektu lub pracownika socjalnego przeszkodach uniemożliwiających udział w zajęciach/ warsztatach/ szkoleniach/ spotkaniach oraz o rezygnacji z udziału w Projekcie (w tym przypadku w formie pisemnej - oświadczenie);
  6. natychmiastowego informowania pracownika socjalnego lub Koordynatora projektu
    o zmianie jakichkolwiek danych osobowych i kontaktowych wpisanych w Ankiecie rekrutacyjnej
  7. natychmiastowego informowania pracownika socjalnego lub Koordynatora projektu             o każdej zmianie swojej sytuacji życiowej, dochodowej i zawodowej (np. podjęcie zatrudnienia);
  8. pisemnego usprawiedliwiania wszystkich nieobecności przedkładanego koordynatorowi projektu lub pracownikowi socjalnemu;
  9. wypełniania ankiet ewaluacyjnych, podpisywania list obecności oraz innych dokumentów przewidzianych w ramach realizowanych form wsparcia;
  10. poddania się czynnościom kontrolnym przez uprawnione podmioty w zakresie                      i miejscu obejmującym korzystanie z form wsparcia realizowanych w ramach Projektu;
  11. przestrzegania zasad niniejszego Regulaminu;
  12. przestrzegania regulaminów innych podmiotów oraz zasad współżycia społecznego obowiązujących w miejscu realizacji wsparcia;
  13. dbałości o estetykę oraz wyposażenie pomieszczeń, które będą wykorzystywane dla realizacji Projektu.

§6

Zasady rezygnacji lub wykluczenia z uczestnictwa w Projekcie

  1. W przypadku podjęcia przez osobę zakwalifikowaną do udziału w Projekcie decyzji
    o rezygnacji z uczestnictwa w projekcie przed przystąpieniem do pierwszej formy wsparcia lub przez dniem podpisania umowy w ramach Projektu, Uczestnik zobowiązany jest
    do niezwłocznego poinformowania na piśmie koordynatora projektu.
  2. Rezygnacja z uczestnictwa w Projekcie w trakcie jego realizacji jest możliwa tylko
    w przypadku wystąpienia ważnych okoliczności, które uniemożliwiają dalszy udział
    w Projekcie.
  3. Rezygnacja z udziału w Projekcie musi mieć formę pisemnego oświadczenia i zawierać powód rezygnacji. Oświadczenie należy dostarczyć w ciągu 7 dni od zaistnienia okoliczności do Biura Projektu.
  4. Uczestnik Projektu zostaje wykluczony z udziału w Projekcie w przypadku:
  1. naruszenia postanowień niniejszego Regulaminu;
  2. naruszenia regulaminów innych podmiotów oraz zasad współżycia społecznego obowiązujących w miejscu realizacji wsparcia;
  3. nieprzestrzegania zasad uczestnictwa oraz niedotrzymywania postanowień zawartych w umowie;
  4. podania w dokumentach rekrutacyjnych nieprawdziwych danych i informacji;
  5. braku współdziałania z pracownikiem socjalnym lub/i koordynatorem projektu. Każdy przypadek wymieniony w § 6 ust. 4 niniejszego Regulaminu rozpatrywany jest indywidualnie.
    1. Uczestnik, który został wykluczony z udziału w projekcie z powodów określonych
      § 6, pkt. 4 podpunkt 4) lub zrezygnował z projektu bez ważnej przyczyny jest zobowiązany do uregulowania wszystkich kosztów związanych z formami wsparcia z których korzystał.
    2. Uczestnik zobowiązany jest do zwrotu kosztów, o których mowa w § 6, pkt. 5 w terminie
      i na rachunek bankowy wskazany przez Organizatora w decyzji o wykluczeniu Uczestnika
      z udziału w projekcie.
    3. W przypadku, gdyby którekolwiek ze złożonych oświadczeń Uczestnika było nieprawdziwe, poniesie on pełną odpowiedzialność wynikającą z tego faktu, włącznie ze zwrotem środków, o którym mowa w § 6, pkt.5, gdyby Instytucja Pośrednicząca bądź inna instytucja kontrolująca uznała Uczestnika za niekwalifikowanego do uczestnictwa
      w Projekcie.
    4. Decyzję o wykluczeniu z uczestnictwa w Projekcie (skreśleniu z listy Uczestników Projektu) podejmuje koordynator projektu w porozumieniu z pracownikiem socjalnym.

§7

Postanowienia końcowe

  1. Regulamin wchodzi w życie z dniem podpisania i obowiązuje przez czas trwania projektu.
  2. Regulamin jest dostępny w Biurze Projektu oraz na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej – https://gopszduny.naszops.pl w zakładce Projekt Łowickie Centrum Usług Środowiskowych
  3. Komunikacja w Projekcie będzie odbywać się przez stronę internetową projektu https://gopszduny.naszops.pl, pocztę elektroniczną gops@gminazduny.pl, pocztę: Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zdunach, Zduny 1C, 99-440 Zduny, telefonicznie:
    tel. 46 838 75 94, 601 076 444, lub osobiście w Biurze Projektu.
  4. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Zdunach zastrzega sobie możliwość zmiany Regulaminu w czasie trwania projektu oraz wyłącznej interpretacji jego zapisów.
  5. Niniejszy Regulamin może ulec zmianie w przypadku, gdy będzie to konieczne z uwagi na zmianę przepisów prawa lub warunków umowy o dofinansowanie Projektu, a także pisemnego zalecenia Instytucji Pośredniczącej oraz wprowadzenia określonych zmian
    ze strony organów lub instytucji uprawnionych do dokonania oceny i kontroli realizacji Projektu.
  6. W przypadku dokonania zmiany Regulaminu Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
    w Zdunach zobowiązuje się do niezwłocznego poinformowania o tym fakcie Uczestników Projektu.
  7. Realizator Projektu zastrzega sobie prawo do zaprzestania realizacji Projektu w razie rozwiązania umowy o dofinansowanie z Instytucją Pośredniczącą.
  8. Każdy Uczestnik Projektu potwierdza pisemnie zapoznanie się z niniejszym Regulaminem na formularzu rekrutacyjnym - Załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu.
  9. W kwestiach nieunormowanych w niniejszym Regulaminie ostateczną decyzję podejmuje koordynator Projektu, od decyzji którego nie przysługuje odwołanie.

Integralne części niniejszego Regulaminu stanowią następujące dokumenty:

  1. Formularz rekrutacyjny
  2. Oświadczenie uczestnika projektu

Dokumenty w wersji do pobrania:

Regulamin rekrutacji

Zarządzenie Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zdunach

 

Zegar

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Kwiecień 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Imieniny